Yönlerin Enerjisi

Yönlerinde bir enerjisi vardır. Örneğin batıya bakan bir ev ile kuzeye bakan bir evin enerjisi çok farklıdır. İnsanlarda bir yöne yüzlerini döndükleri zaman o yönün enerjisini daha iyi değerlendirebilirler. Yönlerin enerjik özelliklerini bilmek ve kullanmak çalışmalarınızdaki verimi yükseltecektir. Ayrıca herkesin enerjisin uygun bir yön vardır ve bu yön size şans getirir. Kişisel yönünü bilen bir kişi önemli kararlarında ve çalışmalarında yüzünü bu yöne dönerek başarılı olma şansını arttırır. Ancak bu kişisel analizlerle tespit edilebileceği için burada sadece genel bilgileri vereceğim.

Güney: Fen shuiye göre güney ateş elementi ile bağlantılı olan yöndür. Rengi kırmızıdır ve iyi şansı, ünü, kutlamaları simgeler. Şans, başarı, toplumda beğenilme gibi konularda enerji – olumlama – niyet çalışmaları yaparken yüzünüzü güney yönüne dönmenizi öneririm. Ayrıca bu çalışmaları yaparken üzerinizde kırmızı renkte bir şeyler bulundurarak, kırmızı mum yakarak ve üzerinize mercan taşı alarak bu yönün enerjisini daha da aktif hale getirebilirsiniz.

Batı: Batı yönü sonbahar zamanını simgeler. Sonbahar ise ürün elde etme yani hasat yapma zamanıdır. Batı yönü de elde edeceğimiz hasatlarla ilgilidir. Feng shui de bu alan çocuklarla ve yaratıcı yönlerimizle ilgilidir. Elementi metaldir ve rengi beyazdır. Bir konuda gerekli çalışmaları yaptıysanız ve artık hasat alma zamanınız geldiyse bu konu için çalışmalarınızı yüzünüzü batı yönüne dönerek yapın. Ayrıca çocuklarınızla ilgili enerji, niyet, olumlama çalışmaları için bu yön idealdir. Bu yöne yüzünüzü dönerek yapacağınız her çalışmada üzerinizde beyaz renkli giysilerin olması ve beyaz bir mum yakmanız bu yönün enerjisini güçlendirecektir.

Kuzey: Kuzey yönü kış mevsimini ve soğuk havaları simgeler. Elementi su elementidir ve su elementi parayı da simgeler. Suyun akışı bir anlamda paranın akışı ile sembolize edilir. Bu yön ayrıca kariyerimizi de simgeler. Para kazanmak bir anlamda işimizle ilgili olduğu için bu bağlantı şaşırtıcı değildir. Kuzeyin rengi koyu siyahtır. İş hayatınızdaki başarı veya para ile ilgili olumlama – enerji – niyet çalışmalarınızda yüzünüzü kuzey yönüne dönebilirsiniz. Bu sırada üzerinizde siyah veya koyu mavi bir şeylerin olması ve yine önünüzde bir bardak su olması bu yönün enerjisini aktif hale getirir.

Doğu: Doğu Yönü güneşin doğuşunu ve ilkbaharı simgeler. Bu yön ağaç elementi ile sembolize edilir. Büyüme gelişme, aile, yaşamı ve sağlık bu yönle ilgilidir. Doğu yönünün rengi ağaçlarla bağlantılı olan yeşildir. Sağlık, aile yaşamı ve büyümesini istediğiniz konulardaki çalışmalarınızı yüzünüzü doğu yönüne dönerek yapabilirsiniz.

Güneydoğu: Güneydoğu yönü direk bolluk ve bereketle ilgili olan yöndür. Bu parayı da kapsayan kuzey ile karıştırılmamalıdır. Bolluk ve bereket hayatınızda para dahil ihtiyacınız olan herşeyin bol ve bereketli olmasıdır. Bu yönün rengi mordur. Bolluk ve bereket ile ilgili çalışmalarınızda yüzünüzü güneydoğuya dönün. Üzerinizde mor bir şeylerin olması ve mor mum yakmakta bu bölgeyi aktive eder.

Güneybatı: Bu yön ilişkileri özellikle evliliği simgeler. Rengi sarıdır ancak sevgiyi sembolize eden pembe renkde bu bölge ile ilişkilidir. Aşk, evlilik ve ilişkilerle ilgili niyet – olumlama ve enerji çalışmalarınızda yüzünüzü güneybatıya dönmenizi öneririm. Üzerinizde sarı bir şeylerin olması veya sarı mum yakmakta bu yönü aktive edecektir.

Kuzeydoğu: Kuzeydoğu bilgiyi, aklı, zekayı ve eğitimi simgeler. Ayrıca kişisel gelişimle de ilgilidir. Bu yönün rengi turkuvazdır. Turkuvaz büyümeyi simgeleyen bir renktir ve bizim zihinsel olarak büyümemize katkıda bulunur. Kişisel gelişim, eğitim ve bilgi ile ilgili olumlama – niyet – enerji çalışmalarınızda yüzünüzü kuzeydoğuna dönebilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken üzerinizde turkuvaz renkli bir giysi olabilir veya turkuvaz taşı takabilirsiniz.

Kuzeybatı: Kuzeybatı yardımcı insanları, yolculukları ve hobileri simgeler. Evin dışındaki ilgi alanları bu yönle ilgilidir. Rengi ise gridir. Seyahat etmek, size destek olacak insanlarla tanışmak, bir yardımcı bulmak veya ruhsal rehberlerinizle bağlantıya geçmek gibi niyet – enerji ve olumlama çalışmalarında yüzünüzü bu yöne dönebilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken üzerinizde gri renkli bir giysinin olması bu yönü aktive edecektir.

Sevgilerimle

Berna Özcan Demir

Alıntıdır

0 yorum:

Yorum Gönder

Etiketler

acı affetme Affetmek aile akıl Alglamada Anlatm Aramak ARINMA Aroma Astroloji Astrolojik Aynalar Bahar başkaları Bayram beden Beden dili Bedensiz BEREKET beyin Beyinde Beyni Beynin Beyniniz bilgi bilim bilimsel bilinci Bilincine bilinçaltı Bilmek birey Bitkisel bolluk BOLUK Burak cümle çekim dalga damla Davet Deerlerimizin degerli Deniz Depresyonun DERSLER Detoks Dikkat Dilek Disgrafi Disleksi düşünce Egoist egzersiz EGZERSZ ekmek eleştiri. öfke emsimizi enerji Enerjilerinin Epifiz Eruhunuzu evlilik evren fayda FAYDALANMAK FAYDALARI Felsefe fizik fiziksel Fregoli frekans garip GCJoseph Gcyle geçmiş Gelecek geliim gerçek GERDE gerilim Gidecek Gizemli gizli güven güzel harika Hasta hastalık Hastalklar Hayal Hayallerinizin hayat Hayata HAYIRLI Hikaye Hiperaktivite Hipnozu hissederim Holografik Hologram Hoşgörü hoşgörüsüzlük huzur huzurlu Illuminati ilâc ileti İletişim inanç insan insanlar Kabala Kadim kaos Karanlk kavga kelime Kelimeler Klasik korku Korkular KORUMA Korunma Kristaller kuantum Kuantum Fiziği kurallar Kyamet liste LKLERMZ madde Makbul MEKTUP Melek Merak Mevlana Mevlanann Mezar Mftolunun Moloküler mucize Mucizeleri MUTSUZ NAMASTE Nazar Nefret neşe Niyet ODAKLANMA Okuma Okyanus olacaksn olumlama olumlamas olumlu olumsuz para paralel Paranormal Patolojik Peeling Peinden pozitif POZTF Pratik PRATK PROGRAMLAMA Psikoloji psikolojik Quantum Düşünce Rahat RAHATSIZLIIMIZ refah Reformist Romantik ruh Ruhsal sağlık Sanat seniz sevgi sıkıntı sistem Sonsuz sorumsuzluk sorun sorunlar Stres Sufizm suyun şifa şükretme tabiat tedavi Tehlikeli teori Terapi tesadüf toplum Uymasn üzüntü zaman Zarar zeka zellikleri zenginlik zerine zihinsel