Olumlu Düşünenlerin Beyni Hatalı Mı?

Ülkenin genelinde karanlık bir sabaha uyanmışken en çok ihtiyacımız olan şey biraz moral. Kimimiz sevdiği bir müzikle, kimi çay veya kahveyle, kimi en sevdiği hırkayı giyerek, kimi her zaman olduğu gibi akıllı telefonuna gömülerek kendine gelmeye çalışıyor.

Ancak aralarda bir yerde, üstelik pazartesi sendromu da yaşanıyorken hala çok neşeli olabiliyor. O kadar ki bugün birileri onlardan nefret edebilir. Bilim insanları bu tip insanları ilginç bir araştırmaya imza atmışlar.

Onlara göre fazla olumlu düşünen; “optimist” kişilerin beyninde bir hata var.

Uzmanlar beyin taraması imajlarını kullanarak, bazılarımızın kendimizi kötü haberi reddetmeye programladığımızı buldular. Hayatın sadece olumlu yönlerini görmeye odaklanmış olanlar var.

University Collge London’dan Dr. Trali Sharot “Bardağın boş tarafından görmektense, dolu tarafını görmek, olumlu bir şey. Bu, stresi ve anksiyeteyi düşürecektir ve sağlık açısından da oldukça güzel. Fakat, bu aynı zamanda insanların tedbirsiz davranmaları anlamına da gelebilir. Güvenli olmayan cinsel ilişki, emeklilik için para biriktirmemek gibi…” diyor.

Gönüllülerin beyinleri incelendiğinde, zihinlerindeki optimistik tarafın, olumsuz tahminleri reddettiği bulundu. Beyinde yanlış işleyen bir bölüm, insanların hayatı pembe gözlüklerle hatta pespembe görmelerine neden oluyor.


Kaynak

0 yorum:

Yorum Gönder

Etiketler

acı affetme Affetmek aile akıl Alglamada Anlatm Aramak ARINMA Aroma Astroloji Astrolojik Aynalar Bahar başkaları Bayram beden Beden dili Bedensiz BEREKET beyin Beyinde Beyni Beynin Beyniniz bilgi bilim bilimsel bilinci Bilincine bilinçaltı Bilmek birey Bitkisel bolluk BOLUK Burak cümle çekim dalga damla Davet Deerlerimizin degerli Deniz Depresyonun DERSLER Detoks Dikkat Dilek Disgrafi Disleksi düşünce Egoist egzersiz EGZERSZ ekmek eleştiri. öfke emsimizi enerji Enerjilerinin Epifiz Eruhunuzu evlilik evren fayda FAYDALANMAK FAYDALARI Felsefe fizik fiziksel Fregoli frekans garip GCJoseph Gcyle geçmiş Gelecek geliim gerçek GERDE gerilim Gidecek Gizemli gizli güven güzel harika Hasta hastalık Hastalklar Hayal Hayallerinizin hayat Hayata HAYIRLI Hikaye Hiperaktivite Hipnozu hissederim Holografik Hologram Hoşgörü hoşgörüsüzlük huzur huzurlu Illuminati ilâc ileti İletişim inanç insan insanlar Kabala Kadim kaos Karanlk kavga kelime Kelimeler Klasik korku Korkular KORUMA Korunma Kristaller kuantum Kuantum Fiziği kurallar Kyamet liste LKLERMZ madde Makbul MEKTUP Melek Merak Mevlana Mevlanann Mezar Mftolunun Moloküler mucize Mucizeleri MUTSUZ NAMASTE Nazar Nefret neşe Niyet ODAKLANMA Okuma Okyanus olacaksn olumlama olumlamas olumlu olumsuz para paralel Paranormal Patolojik Peeling Peinden pozitif POZTF Pratik PRATK PROGRAMLAMA Psikoloji psikolojik Quantum Düşünce Rahat RAHATSIZLIIMIZ refah Reformist Romantik ruh Ruhsal sağlık Sanat seniz sevgi sıkıntı sistem Sonsuz sorumsuzluk sorun sorunlar Stres Sufizm suyun şifa şükretme tabiat tedavi Tehlikeli teori Terapi tesadüf toplum Uymasn üzüntü zaman Zarar zeka zellikleri zenginlik zerine zihinsel