Öğle yemeği sırasında paranı biriktir

Para biriktirme genelde zordur ve hiç de eğlenceli değildir. Fakat kendini süründürmeden bu işi becerebilirsin. Paranı sıkı sıkı tuttuğun dönemlerde olmasa da sonrasında bu iş eğlenceli yanını hissettirecektir.

Hepimiz, para biriktirmek için evden yemek getirmeyi duymuşuzdur. Fakat bu durum iş arkadaşlarınla geçirdiğin sosyal zamanı daraltabilir. Birkaç iş arkadaşına kahve rengi bir piknik çantasıyla sana katılıp katılmak istemeyeceklerini sor. Belki onlar da senin gibi para biriktirmek isteyebilir. İşyerinin mutfağında hep beraber, sevdiğin yiyeceklerle öğle vaktini geçirebilirsin. Hem iş arkadaşlarını daha iyi tanıyabilir hem de yeni yemekler öğrenebilirisin.

Açıkçası birçoğumuz 5 TL ve daha fazlasını taptaze bir kahvenin güzel kokusuna yenik düşüp harcıyoruz. Bunu yerine, şirketine bir kahve makinesi almak için bir çaba sarf etmiyor ve patronunuzla görüşmüyorsunuz. Bu teklifin kabul görmezse, bir filtre alarak kahveni ofisinde içebilirsin. Bütçene zarar vermeden lezzetli kahveler içmek hoşuna gidecektir.

Yakınlarda oturan iş arkadaşlarınla ortak bir taksiye binebilir ve taksimetre de yazan miktarı da ortak olarak ödeyebilirsin. İstersen bir otobüse ya da toplu taşıma araçlarına binebilirsin. Yalnız geçireceğin bu sürede kitap okuyabilir ya da müzik dinleyebilirsin. Bunların yanı sıra, haftanın bir ya da iki günü evden çalışıp çalışamayacağını sorabilirsin.

Uydu ya da kablolu televizyon kanallarının faturası fazla geliyor ise bu sistemi iptal edebilir ve eğlenmek için başka yollar bulabilirsin. En sevdiğin TV şovlarını, dizileri internetten de izleyebilirsin. Ayrıca halk kütüphaneleri de en sevdiğin kitapları, dergileri, filmleri bulabileceğin iyi bir kaynak olabilir.

Evde geçen miskin bir günün akşamını bir partiye çevirmek harika olur. En sevdiğin TV programının gösterildiği gece bir arkadaşın evinde toplanabilir ve hep birlikte güzel vakit geçirebilirsin. Üstelik bunu dönüşümlü olarak devam ettirebilirsin. Ya da sevgilinizle birlikte haftanın bir günü yakın arkadaşlarınızın evine akşam yemeğine gidebilirsiniz.

Kaynak: womenshealth

Tags: iş hayatı, manset, öğle yemeği, para, para biriktirme

Category: İş Dünyası, Para Sanatı


Kaynak

0 yorum:

Yorum Gönder

Etiketler

acı affetme Affetmek aile akıl Alglamada Anlatm Aramak ARINMA Aroma Astroloji Astrolojik Aynalar Bahar başkaları Bayram beden Beden dili Bedensiz BEREKET beyin Beyinde Beyni Beynin Beyniniz bilgi bilim bilimsel bilinci Bilincine bilinçaltı Bilmek birey Bitkisel bolluk BOLUK Burak cümle çekim dalga damla Davet Deerlerimizin degerli Deniz Depresyonun DERSLER Detoks Dikkat Dilek Disgrafi Disleksi düşünce Egoist egzersiz EGZERSZ ekmek eleştiri. öfke emsimizi enerji Enerjilerinin Epifiz Eruhunuzu evlilik evren fayda FAYDALANMAK FAYDALARI Felsefe fizik fiziksel Fregoli frekans garip GCJoseph Gcyle geçmiş Gelecek geliim gerçek GERDE gerilim Gidecek Gizemli gizli güven güzel harika Hasta hastalık Hastalklar Hayal Hayallerinizin hayat Hayata HAYIRLI Hikaye Hiperaktivite Hipnozu hissederim Holografik Hologram Hoşgörü hoşgörüsüzlük huzur huzurlu Illuminati ilâc ileti İletişim inanç insan insanlar Kabala Kadim kaos Karanlk kavga kelime Kelimeler Klasik korku Korkular KORUMA Korunma Kristaller kuantum Kuantum Fiziği kurallar Kyamet liste LKLERMZ madde Makbul MEKTUP Melek Merak Mevlana Mevlanann Mezar Mftolunun Moloküler mucize Mucizeleri MUTSUZ NAMASTE Nazar Nefret neşe Niyet ODAKLANMA Okuma Okyanus olacaksn olumlama olumlamas olumlu olumsuz para paralel Paranormal Patolojik Peeling Peinden pozitif POZTF Pratik PRATK PROGRAMLAMA Psikoloji psikolojik Quantum Düşünce Rahat RAHATSIZLIIMIZ refah Reformist Romantik ruh Ruhsal sağlık Sanat seniz sevgi sıkıntı sistem Sonsuz sorumsuzluk sorun sorunlar Stres Sufizm suyun şifa şükretme tabiat tedavi Tehlikeli teori Terapi tesadüf toplum Uymasn üzüntü zaman Zarar zeka zellikleri zenginlik zerine zihinsel