"Geçmiş" acı vermesin!


Kimi çocuk düştükten sonra hemen ayağa fırlar üstünü başını silkeler hiç bir şey olmamış gibi oyununa kaldığı yerden devam eder.. Kimiside oturduğu yerden iki saat mızırdanır birisinin kendisini yerden kaldırmasını bekler illa!!

Yetişkinlerde de çok farklı değil durum aslında dimi? Kimileri karşılaştığı sorunlarda yılmadan hemen toparlanıp çözüm yollarını düşünüyorken, kimiside vuruyor depresyonun dibine...

Asıl sorun ne biliyor musunuz? Düşmek değil. Herkes hayatının bir döneminde bir şekilde düşüyor, sendeliyor vesaire ama bazıları takılıp kalıyor orada...Öylece kalıyor..
Kimisi gerçekten nasıl kalkacağını bilemiyor belki ama bazısı da mızırdanmayı seviyor gibi sanki!
Evet kesin öyle.
Geçmişle yaşamayı seven bir dolu insan tanıyorum, seven diyorum çünkü ben onların artık bu durumdan garip bir şekilde haz aldığını ve böyle beslendiğini düşünmeye başladım...

 Geçmişle yaşamayı bırakmak gerekiyor. Her defasında bunu üstüne bastıra bastıra söylüyorum. Akışa güvenmek... Akışta olmak! Hayatla birlikte akmalısınız.

Tamam hepimizin hayatında tıkandığı, pilimizin bittiği, enerjisinin düştüğü anlar olabilir ama kendini şarj etmeyi de bilmek gerekiyor. Ve bunu da düzenli aralıklarla tekrar etmek gerekiyor öyle bir kere yapayım ömür boyu gider diye bir şey yok. Vücudunuza aldığınız duş gibi düzenli aralıklarla tekrar etmeniz gerekir.

Şarj olmak veya deşarj olmak için kullanılabilecek yollar kişiden kişiye değişiklik gösterir. Mesela bana kendimle başbaşa yaptığım bir yürüyüş süper gelir.

Size daha öncede bahsettiğim bir yöntem olan Ho'oponopono'yu da önerebilirim.

"Ho'oponopono düşüncelerin, kelimelerin, faaliyetlerin ve hareketlerin etkisiyle içinizdeki zehirli enerjilerin temizlenme sürecidir."
Basitçe ifade etmek gerekirse, Ho'oponopono 'doğrusunu yap,' ya da 'bir hatayı düzelt,' demektir. Eski Hawaiililere göre, hatalar geçmişin acı veren anılarıyla zehirlenen düşünceler yüzünden ortaya çıkar. Ho'oponopono, dengesizliğe ve hastalığa neden olan bu acı veren düşüncelerin ya da hataların enerjisini ortadan kaldırmanın bir yoludur."

Seni seviyorum
Senden özür diliyorum,
Lütfen beni affet 
Teşekkür ederim!

Nural~


kaynak

0 yorum:

Yorum Gönder

Etiketler

acı affetme Affetmek aile akıl Alglamada Anlatm Aramak ARINMA Aroma Astroloji Astrolojik Aynalar Bahar başkaları Bayram beden Beden dili Bedensiz BEREKET beyin Beyinde Beyni Beynin Beyniniz bilgi bilim bilimsel bilinci Bilincine bilinçaltı Bilmek birey Bitkisel bolluk BOLUK Burak cümle çekim dalga damla Davet Deerlerimizin degerli Deniz Depresyonun DERSLER Detoks Dikkat Dilek Disgrafi Disleksi düşünce Egoist egzersiz EGZERSZ ekmek eleştiri. öfke emsimizi enerji Enerjilerinin Epifiz Eruhunuzu evlilik evren fayda FAYDALANMAK FAYDALARI Felsefe fizik fiziksel Fregoli frekans garip GCJoseph Gcyle geçmiş Gelecek geliim gerçek GERDE gerilim Gidecek Gizemli gizli güven güzel harika Hasta hastalık Hastalklar Hayal Hayallerinizin hayat Hayata HAYIRLI Hikaye Hiperaktivite Hipnozu hissederim Holografik Hologram Hoşgörü hoşgörüsüzlük huzur huzurlu Illuminati ilâc ileti İletişim inanç insan insanlar Kabala Kadim kaos Karanlk kavga kelime Kelimeler Klasik korku Korkular KORUMA Korunma Kristaller kuantum Kuantum Fiziği kurallar Kyamet liste LKLERMZ madde Makbul MEKTUP Melek Merak Mevlana Mevlanann Mezar Mftolunun Moloküler mucize Mucizeleri MUTSUZ NAMASTE Nazar Nefret neşe Niyet ODAKLANMA Okuma Okyanus olacaksn olumlama olumlamas olumlu olumsuz para paralel Paranormal Patolojik Peeling Peinden pozitif POZTF Pratik PRATK PROGRAMLAMA Psikoloji psikolojik Quantum Düşünce Rahat RAHATSIZLIIMIZ refah Reformist Romantik ruh Ruhsal sağlık Sanat seniz sevgi sıkıntı sistem Sonsuz sorumsuzluk sorun sorunlar Stres Sufizm suyun şifa şükretme tabiat tedavi Tehlikeli teori Terapi tesadüf toplum Uymasn üzüntü zaman Zarar zeka zellikleri zenginlik zerine zihinsel